Cannes: Fortnight Lineup režisérov obsahuje filmy od Clia Barnarda, Alice Rohrwacherovej, Joanny Hoggovej - Celý zoznam

Cannes Directors Fortnight Lineup Includes Films From Clio Barnard



Riaditeľská štrnásť dní

Paralelná sekcia Directors ‘Fortnight Filmového festivalu v Cannes predstavila svoju zostavu pre ročník 2021, ktorý sa koná od 7. do 17. júla. Posunutím nadol zobrazíte celý zoznam.





Šéf štrnástich dní Paolo Moretti, ktorý prevzal opraty v rbp 2019, predstavil súpisku z parížskeho fóra Forum des Images a povedal: „Po veľmi bolestivom rbp pre všetkých radi predstavíme výber objavov. Z 24 celovečerných filmov premieta svoje filmy v Cannes 22 filmárov. Polovicu tohtoročných filmov režírujú alebo spolurežírujú ženy, vrátane Clia Barnard’s Ali & Ava ; dokumentárny film Budúcnosť od Alice Rohrwacherovej, Pietra Marcella a Francesca Munziho; a Joanna Hogg’s Suvenír: II. Časť s Tildou Swintonovou a Richardom Ayoadeom.

V ponuke je osem debutových funkcií, vrátane Jadde Khaki (Hit the Road) , prvý film od syna Jafara Panahiho Panah Panahi a adresa Antonety Kusijanovićovej Murina ktorú vyrába Martin Scorsese.

Nesúťažná sekcia posledných rokov ukázala, že z festivalu vzišli tie najzvučnejšie filmy, vrátane filmu Roberta Eggersa Maják , Sean Baker’s Projekt na Floride (Baker je tento rok v hlavnej súťaži s Červená raketa ) a Jazdec od Nomadland Držiteľ Oscara Chloé Zhao.



Veteránsky dokumentarista Frederick Wiseman dostane v úvodný deň poctu Fortnight’s Carrosse d’Or. Wiseman tiež usporiada masterclass a svoj film z rbp 2018 Monrovia, Indiana sa bude premietať.

určený dátum vydania prežitia 3. sezóny

FORTNIGHT 2021

OTVORENÝ FILM
Ouistreham (Medzi dvoma svetmi), réžia: Emmanuel Carrère



ZÁVEREČNÝ FILM
Naši muži, réžia: Rachel Lang

ZVLÁŠTNE ČISTENIE
Suvenír, réžia: Joanna Hogg

VLASTNOSTI
Chiare povedzte: Jonas Carpignano
Ali & Ava, réžia: Clio Barnard
* Clara Sola, réžia: Nathalie Álvarez Mesen
* De Bas Etages (zajtra jasnejší), r. Yassine Qnia
Diarios De Otsoga (Denníky Tsugua), réžia: Miguel Gomes a Maureen Farmer
El Employee Y El Patron (Zamestnávateľ a zamestnanec), r. Manuel Nieto Zas
Entre Les Vagues (The Braves), réžia: Anaïs Volpé
Európa, vy: Haider Rashid
Futura, réžia: Pietro Marcello, Alice Rohrwacher a Francesco Munzi
* Jadde Khaki (Hit the Road), réžia: Arrow Arrow
Intregalde, réžia: Radu Muntean
* The Lions of the Hill (The Hill Where Lionesses Roar), réžia: Luàna Bajrami
* Les Magnétiques (Magnetic Beats), réžia: Vincent Maël Cardona
Medusa, vpravo: Anita Rocha da Silveira
* Murina, réžia: Antoneta Adresa Kusijanović
Neptun Frost, réžia: Saul Williams & Anisia Uzeyman
* Noc nič nevedel, r. Payal Kapadia
Re Granchio (Príbeh kráľovského kraba), réžia: Alessio Rigo de Righi a Matteo Zoppis
Návrat do Remeša (fragmenty), réžia: Jean-Gabriel Périot
Yong An Zhen Gu Shi Ji (Ripples Of Life), réžia: Shujun Wei
* The Sea Ahead, réžia: Ely Daghe
Souvenir Part II, réžia: Joanna Hogg

* Označuje prvý film vhodný pre Camera d’Or

KRÁTKE FILMY
Úzkostlivé telo, réžia: Yoriko Mizushiri
El Espacio Sideral (Hviezdny priestor), réžia: Sebastián Schjaer
Simone Est Part (Simone Is Gone), réžia: Mathilde Chavanne
Sycorax, réžia: Lois Patiño, Matías Piñeiro
Rodičovská izba, réžia: Diego Marcon
Vandal, réžia: Eddie Alcazar
Stierač čelného skla, réžia: Alberto Mielgo
Vlak znovu, réžia: Peter Tscherkassky
When Night Meets Dawn, réžia: Andreea Cristina Borțun